TEČAJ LAIČNE NEGE BOLNIKA
Prijavite se
TEČAJ LAIČNE NEGE BOLNIKA NA DOMU
V skrbi za stare in obnemogle v zdravljenju, negi in pomoči na domu se izraža globoka človečnost – pomagati hudo bolnemu in onemoglemu človeku, zato RKS OZ Kranj v okviru svojih dejavnosti skrbi tudi za zdravstveno vzgojo odraslih.
Na Območnem združenju Kranj že vrsto let organiziramo tečaj laične nege bolnika na domu. Namenjen je vsem, ki nimajo zdravstvene izobrazbe in si želijo naučiti kako pravilno ravnati z svojimi najbližjimi obolelimi/ostarelimi, ko potrebujejo pomoč na domu. S tečajem želimo spodbuditi ljudi, da z znanjem in spretnostmi, ki jih bodo pridobili, prispevali k boljši kakovosti življenja obolelih/ostarelih na domu.,
Na tečaju bomo predstavili jedrnate teme, ki se dotikajo laične pomoči na domu za bolne in ostarele, od zdrave prehrane, procesa staranja, osnove oskrbe bolnika na domu, nege bolnika/ostarelega pri različnih bolezni do prve pomoči pri starejših ljudi itd.
Srečanja bodo potekala 2 tedensko, trikrat po 4 ure ter evalvacija in zaključek tečaja.
VABIMO VAS, na TEČAJ LAIČNE NEGE BOLNIKA, ki bo letos v novembru. Tečaj bo sestavljen iz štirih delavnic po 4 pedagoške ure in sicer.Tečaj bo sofinancirala Mestna občina Kranj.
Prijave in informacije na 04 201 86 72 in e-pošta: ozrk.kranj@siol.net
PRIJAZNO VABLJENI
Dostava kosil starejšim in bolnim občanom
Rdeči križ Kranj že več kot 25 let dnevno vozi kosila starejšim in bolnim občanom Kranja in okolice, vse dni v tednu, tudi ob vikendih in praznikih. Kosila, tudi dietna, pripravljajo v Bolnišnici za ginekologijo in porodništvo Kranj.
Cena kosila je po ceniku kranjske porodnišnice, stroški prevoza pa so 1,45 €/dan (DDV že vključen).
Vsi, ki želite da vam pripeljemo kosilo na dom ali posredujemo dodatne informacije o razvozu hrane, vabimo, da nas pokličete na 04 20 18 672 ali pišete na ozrk.kranj@siol.net .
Preventivni programi za odrasle
Pomembna naloga Rdečega križa je skrb za starejše občane, med katerimi je veliko osamljenih in bolnih. Pomagamo jim v krajevnih organizacijah Rdečega križa in na samem Območnem združenju.
Občanom Kranja in okolice že 25 let vozimo kosila, tudi ob vikendih in praznikih.
KO RK vsako leto pripravijo srečanja za starejše krajane. V preteklih štirih letih so organizirali kar 29 srečanj, ki se jih je udeležilo okrog 1200 krajanov.
Naši prostovoljci obiskujejo starejše krajane na njihovih domovih in v domovih starejših občanov ter jim s svojo prisotnostjo skušajo omiliti osamljenost. Starejše prebivalce obiskujejo največ pred božično-novoletnimi prazniki, ko jih tudi obdarijo. V obdobju 2003-2006 so opravili nekaj manj kot 6000 obiskov.
Zdravi krajani - zdrava skupnost
Zdravje je naša največja vrednota, zato s programom Zdravi krajani - zdrava skupnost želimo pri odraslih spodbuditi zdrav način življenja. Program se večinoma izvaja po KO RK in zajema:
- preventivne zdravstvene delavnice in
- preventivne meritve krvnega tlaka, sladkorja in holesterola.
Zanimanje za program se povečuje: v letu 2006 smo program izvajali v enaindvajsetih KO RK, kjer si je krvni tlak, sladkor in holesterol preverilo okrog 2000 krajanov.
Preventivne meritve krvnega tlaka, sladkorja in holesterola opravljamo tudi vsak prvi petek v mesecu od 7.00 do 8.00 ure v prostorih Društva upokojencev v Kranju.
Nega bolnika
Tečaji nege bolnika
V skrbi za stare in obnemogle v zdravljenju, negi in pomoči na domu se izraža globoka človečnost, zato Rdeči križ Kranj v okviru svojih dejavnosti skrbi za zdravstveno vzojo otrok in odraslih.
Rdeči križ Slovenije je pripravil program tečaja nege bolnika na domu, ki je namenjen ljudem, ki nimajo zdravstvene izobrazbe. Radi bi jih naučili, za bi znali nuditi pravilno pomoč bolniku. Tečaj je sestavljen iz petih srečanj, ki trajajo po tri pedagoške ure:
1. Bolnik v družini
2. Negovani bolnik
3. Znaki staranja in gibanje
4. Nega bolnika pri različnih boleznih
5. Evalvacija in gostje
V oktobru in novembru sta bila izvedena tečaja v Žabnici in na Primskovem. V delovnem ozračju, polnem motiviranosti so udeleženci predelovali predvidene vsebine, udeleženci so sproti izpostavljali svoje poglede in izkušnje z obravnavanega področja. Nastali sta dobri povezani skupini, ki se bosta preoblikovali v samopomočni skupini, v katerih bodo člani svoje že osvojeno znanje dopolnjevali.